הכנסת ספר תורה לרגבים - ערב חג מתן תורה

קחו מאיתכם תרומה לה' כל נדיב ליבו יביאה את תרומת ה' ... 

ויביאו כל איש אשר נשאו ליבו וכל אשר נדבה רוחו אותו הביאו את תרומת ה' ..."

 )פרשת ויקהל,  פרשת השבוע )

שלום וברכה לכל שותפינו 

כפי שהודענו בעבר- נקיים בעז"ה הכנסת ספר תורה לרגבים בגולן לציון 50 שנה לחידוש ההתיישבות בגולן ולרגל סיום י"ב של מחזור א' שלנו.   

כאשר התחלנו את דרכנו ברמת מגשימים - הגענו לבית מדרש בו היו מונחים שני ספרי תורה. לגבי אחד מהם- נאמר לי על ידי מתפללים קודמים שיש בעיה בספר ולא ניתן לקרוא בו. קיבלתי זאת כעובדה מוגמרת וקראנו תמיד בספר השני. לימים הסתבר שהספר "הבעיתי" הוא ספר שנכתב לעילוי נשמת החייל הקדוש - רחמים סולימנוב הי"ד שנהרג בקרבות הבלימה ברמת הגולן במלחמת יום כיפור. ספר זה הגיע לכפר הנוער בני הגולן ברמת מגשימים במקרה לפני כמה שנים לאחר שנתרם על ידי ביהכנ"ס בו הוא שכן מאז כתיבתו ונבחר באקראי מתוך מס' ספרים.  

רק לאחר שהספר הגיע לגולן - התברר שהוא נכתב לעילוי נשמת חייל צה"ל שנהרג ממש קרוב לרמת מגשימים - בקרבת תל ג'וחדר. נראה כי בהגעתו לרמת מגשימים - הספר "שב למקומו": רחמים שימש תותחן בצוות טנק של חטיבה 188, אשר סיפור הקרבות שלה מתגולל בספר "על בלימה". רחמים נהרג על אדמת הגולן, סמוך לרמת מגשימים בשעה שהוא וחבריו בולמים בגופם את הכוחות הסורים ששעטו לרמת מגשימים ומערבה ממנה לאחר מחשבה נוספת - חשתי צורך גדול לבחון שוב את מצב הספר והיתכנות הקריאה בו הספר נלקח לבדיקה מקיפה אצל בצלאל ארליך, סופר סת"ם.

לאחר כל הבדיקות נמצא כי הספר לא פסול וניתן להשמיש אותו לקריאה על ידי  "מתיחת פנים" משמעותית, כתיבת תיוגים ודיוקים נוספים.  

אני רואה ערך גדול מאוד לחדש את הקריאה בספר תורה המנציח חייל צה"ל שמסר נפשו ונהרג על קידוש השם. ובפרט על רקע הנסיבות ומקום נפילתו - אין יותר טבעי ומתבקש מכך שתלמידי רגבים, הנוסעים בוקר בוקר על הציר המזרחי ועובדים יום יום בכרמים במטעים ובשדות הסמוכים לשדה הקרב - יקראו בספר תורה זה וינציחו את זכרו של חייל שבזכותו ובזכות חבריו - אנו יכולים יום יום לצאת לעבודה, לאחוז באדמה, לגור, להתחנך ולחיות באדמת הגולן.  

בחודש סיון הקרוב - יציינו בגולן 50 שנה לחידוש ההתיישבות בגולן.  ביום שני ד' סיון, ערב חג מתן תורה  נקיים ברגבים בגולן את הכנסת ספר התורה המתחדש לבית המדרש שלנו בנטור

מתיישבי הגולן לאחר מלחמת ששת הימים עלו לגולן וחידשו אחיזה יהודית משכבר הימים. גם אנו מבקשים לחדש אחיזה וקריאה בספר תורה קיים משכבר הימים

כל המעוניין לזכות להיות שותף במצוות חידוש ספר התורה - מוזמן לתרום כרצונו.   

תרומות ניתן להעביר לפקודת עמותת רוח הגולן או ישירות לרגבים בגולן - טלפון 049113364 .

בעמותת רוח הגולן נפתח חשבון נפרד לטובת ספר התורה של רגבים בגולן.

תנתן קבלה על תרומה מאושרת לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה ( ע"ר 580019735 ) .

בברכה , משה עופר

רגבים בגולן

accessibility