תכנית רגבים

רגבים היא תכנית חינוכית השמה דגש על פיתוח אחריות בכל תחומי החיים ובניין האישיות מתוך עמל: עמל בעבודת השם ובעבודת המידות, עמל בעבודת האדמה ועמל בלימודים.

סדר היום תובעני ומאתגר במיוחד, וכולל: תפילת שחרית השכם בבוקר, עבודה חקלאית מאומצת כחמש שעות בכל יום, לימודי תיכון ולימודי קודש עד שעות הערב.

יסוד היסודות שלנו הוא קימה מוקדמת בבוקר: השכמה עצמאית שלך בחמש ורבע בבוקר ו-קדימה לעבודה! עבודה שבלב - זו תפילה, ואחריה עבודת האדמה. אין דבר כזה לא לקום!  

אנו מחפשים שותפים הבוחרים מרצונם ומלכתחילה ללמוד ולצמוח כאן עימנו. אנו מחפשים בני נוער בעלי כוחות ואמונה, עם "אש בעיניים", חיבור אמיתי לאדמה ורצון לצמיחה מתוך אתגרים אישיים.

ברגבים נדרשים ממך גילויים של אחריות אישית גבוהה, חריצות, התמדה, מוסר עבודה ויושר פנימי. הערכים הללו מרכזיים וחשובים מאוד עבורנו ואנו מצפים מתלמידינו הבוחרים בדרך זו לפעול בכל יום על פי רוח רגבים - רוח של עמל ועבודה קשה, רוח של התמדה ומשמעת עצמית גבוהה. כאשר כל אלו מתממשים אז נוספת אל הרוח הזו תחושת סיפוק ושמחה של דיבוק חברים מתוך אתגר משותף, מרץ נעורים בריא ומלא כוחות, גאווה וגיבוש חברתי חוצה גילים.      

לימודי התיכון מתקיימים החל מהצהריים, לאחר העבודה החקלאית, והיקפם מצומצם מבחינת כמות השעות. אך מובן שהיעד המינימאלי לגבי כל תלמיד ותלמיד הוא תעודת זכאות לבגרות. לאור זאת אנו מצפים מכל תלמיד לגלות את אותה מידת אחריות אישית ומשמעת עצמית לא רק בשעות העבודה בבוקר, אלא גם במהלך לימודי התיכון ושאר מערכות החיים ברגבים. אם חיפשת מקום שבו לא לומדים - טעית בכתובת! אם חיפשת מקום שבו ירדפו אחריך להכריח אותך לתפקד - שוב טעית בכתובת.

הבחירה ברגבים הינה בחירה בדרך חיים של אחריות ובגרות, נכונות לאתגרים והתמדה בדרך להשגתם. אם אתה מחפש אתגר זה - הצטרף אלינו!

ייחודיות התכנית מחייבת הבנה בוגרת שהצוות והתלמידים הם שותפי אמת בעשייה חיובית ובבניין המוסד ופיתוחו. איננו פנויים ואיננו מעוניינים לעסוק בטיפולי משמעת כגון אלימות, עישון, שתייה, ונדליזם, בעיות בטיחות ובעיות משמעת בלימודים. כל אלו אינם מצויים אצלנו וכך גם יהיה בעתיד!

בבחירתך להצטרף אלינו אתה בוחר בדרך של שותפות ואחריות שיפתחו את רוח המקום ואת עצמך.

בבחירתך להצטרף אלינו אתה בוחר בדרך של עמל ואתגר אישי, הזדמנות לחווית התבגרות מיוחדת ומהנה ומקום שבו תוכל לצמוח ולגדול באמת.

"כי בלא יגיעה אי אפשר להגיע לשום דבר וביגיעה אפשר להגיע אל הכול" (האדמו"ר מפיסצ'נה)

מחכים לך...

accessibility